Sveiki, Esu Angelina, gyvenu Širvintų raj. ir esu visiškai pamišusi dėl gėlių auginimo, skynimo ir puokščių komponavimo.

2012 metais su vyru iš Vilniaus atsikraustėm gyventi į kaimą ir nė sekundės nesigailėjome tokio sprendimo. Čia gimė mūsų dvi dukros, mūsų pagalbininkės ir mūzos. Atradome kitokį gyvenimo būdą – kartu su gamta, ir ūkininkavimą, kuris mums yra orus. Kai į žemę ir augalus išlieji visą savo prakaitą ir širdį, tai nėra  vien tik purvinas darbas – tai gyvenimas kitaip, atviresne širdimi, išeinant iš mums įprastai kalamų ribų.

Kelias į augalus tiesą sakant man prasidėjo jau mamos įsčiose, kai paskutiniais nėštumo mėnesiais ji laikė apželdinimo egzaminus 🙂 Matyt, kai kurią informaciją pasisavinau jau tuomet. Būdama paauglė rūpinausi močiutės gėlių darželiu, ir tai buvo viena iš pagrindinių atsakomybių. Jau tada puikiai žinojau, kur yra ežiuolė, lubinas, o kur kiaulpienės ar garšvos, kurių taip pat buvo apstu, bet kartu ir miela prisiminus, tikras angliško tipo sodas!

Močiutės darželis

Pirmoji puokštė

Pradėjus nuo savos sodybos apželdinimo, begalinio domėjimosi augalais, priėjau prie skintų gėlių krypties ir džiaugiuosi ją atradus. Draugei atnešus keletą savų užaugintų saulėgrąžų vyro gimtadienio proga ir jai nusiskundus, kad, atleisk, už tokias ,,prastas” gėles, jas sudėjau į savo pirmą puokštę. Pridėjau keletą gėlių iš savo gėlynų ir tai transformavosi į tai, kas visiems patiko 🙂 Kadangi kūryba mano gyvenime visada užėmė didelę vietą, gėlių auginimas ir komponavimas buvo tai, ko aš seniai ieškojau – pajutau, kad galiu apjungti savo kairįjį ir dešinįjį smegenų pusrutulius bei išreikšti save per gėles.

Iki tol visada domėjausi įvairiais daugiamečiais augalais, kurie puikiai gyvuoja mūsų klimate, yra atsparūs vėjams, šalčiui, sausrai, moliui, yra derantys su supančia gamta, tačiau atsisukus į vienmetes gėles, supratau, kad tai yra neatrasti toliai Lietuvoje. Ir nors gėlių ūkių Lietuvoje netrūksta, deja, Lietuvoje vyrauja petunijos, begonijos, pelargonijos, kartais močiutės prekiauja narcizais ar kardeliais. Ką noriu pasakyti? Lietuvoje nėra auginamos gėlės skynimui! Tos gėlės ar puokštės, kurias matome gėlių salonuose ar turguose man atrodo tokios tolimos ir netikros.. Nes mes nežinome jų kilmės, o gal nenorime net ir žinoti.  Jos užauginamos kažkur šiltnamiuose svečioj šaly, purškiamos, kad išsilaikytų, keliauja celofanuose be vandens, galiausiai patekdamos pas prekybininkus,  tuomet galiausiai pas kažką ant stalo. Jos net nekvepia! Tikrai, aš nieko prieš importą, te neša jos džiaugsmą žiemą, tačiau, mūsų sezono metu importuotos gėlės vis dar užima beveik visą pasiūlą. Tikrai nustebsite, kiek galima sukurti iš to, kas auga Lietuvoje. Ir aš nekalbu apie laukinius augalus, kurie, beje, pas mus yra nuostabūs. Gėlių veislių, kurias galima auginti Lietuvoje yra begalės, tik žinoma, tam reikia įdėti nemažai pastangų.

Mūsų ūkis skiriasi tuo, kad beveik visi žiedai auginami ir nuskinami atvirame lauke. Mūsų lauką supa pievos, miškai, stirnos, lapės, kiškiai. Mūsų gėlių ūkį lanko bitės. Stengiamės auginti gėles švariai ir organiškai, ir tai nėra naujiena pasaulyje. Vis daugiau kitų šalių augintojų atsisuka į ekologinį gėlių auginimą.

Kitas skirtumas nuo esamų gėlių ūkių yra įvairovė. Mūsų sodyboje per sezoną auga apie 200 įvairių gėlių veislių. Veislės parenkamos pagal tai, kas šiuo metu yra tendencinga floristikos srityje bei į ką atsigręžia žmonės. Kadangi aistringai kolekcionuoju daugiamečius augalus, jų taip pat netrūksta. Ir nors inovacijos bei naujos veislės mums be galo svarbu, tačiau nė kiek mažiau svarbu ir nostalgiškos, vaikystės gėlės – bijūnai, jurginai, pelėžirniai ir kiti, kurie neša žmonėms prisiminimus! O jei dar žinai, kad tai užauginta Lietuvoje.

Na ir paskutinis dalykas  – mes auginame sezonines gėles!

Auginimo, skynimo patarimais, dalinuosi savo Gėlių Upės puslapyje facebooke ir instagrame. Ačiū tiems, kas sekate, domitės ir skatinate mano veiklą! Ir, tikiuosi ateityje vietinėms gėlėms bei jų augintojams atsiras šiek tiek daugiau vietos nei importuotoms 😉 juk viskas priklauso nuo to, ką pasirenkame.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščias
      Skaičiuoti pristatymo kainą