Lietuviškų gėlių tiekėjai: skirtumai ir privalumai

Mūsų skinamų gėlių ūkio idėja startavo 2017 metais tuomet, kai vieną žiemos vakarą tiesiog naršydama internete atradau ,,local flowers” bangą, plačiai paplitusią Amerikoje, o kaip ir vėliau sužinojau stipriai išplitusią ir Europoje, ypač Švedijoje. Iki tol gėlių auginimą skynimą įsivaizdavau, kaip ir daugelis – dideliuose, dažniausiai šildomuose šiltnamiuose, su automatizuotomis gėlių pakavimo sistemomis, kur gėlės keliauja sausai dėžėse, šaldytuvuose, prieš tai jas prigirdant konservantais.

Taigi tą naktį atradau tai, kas buvo labai paprasta, bet kartu ir neįprasta – šeimos ūkiai, auginantys gėles skynimui sezoniškai, tas kurios auga tame klimate, nenaudojant šildomų šiltnamių. Ši idėja mane pakerėjo, nes gėlių auginimas mane ,,vežė” nuo vaikystės. Ne tik galvoje bet ir sodyboje jau auginau daugybę gėlių rūšių, kurių daugumą užauginau nuo sėklos.

Taigi mūsų ūkio kelionė prasidėjo ir šiuo metu auginame apie hektarą gėlių po atviru dangumi nuo gegužės iki spalio ir siūlome jas floristams ir dekoratoriams. Per kelis metus mūsų klientų ratas išsiplėtė, bet tam reikėjo nueit vingiuotą kelią, kur sezoninės gėlės įgytų savo vietą tarp importuotų gėlių.

Taigi, kokie pagrindiniai skirtumai tarp sezoninių ir importinių gėlių?

SEZONAS DIKTUOJA KAS ŽYDI TAM TIKRU METU

Sezoninių gėlių asortimentas varijuoja pagal tai koks yra sezonas. Pavasarį neturime jurginų o rudenį bijūnų. Tačiau kai yra jų metas, jie yra aukščiausios kokybės – nes tai jų natūralus sezonas, kai oro temperatūra, šviesa ir drėgmė yra tiems augalams ideali. Šioje vietoje reikia suprasti turbūt pagrindį aspektą, tam tikros gėlės sezoniškumas gali būti labai trumpas (iki dviejų savaičių) ir tik dalies ilgesnis nei pora mėnesių todėl planuojant renginius reiktų paklausti vietinio gėlių tiekėjo, kas kada žydi.

Kitas dalykas, kurį verta paminėti, kad sezono laikas gali varijuoti. Tai priklauso nuo gamtos sąlygų. Todėl kartais gėlės žydės nebūtinai tuo metu kaip pernai. Šiuo atveju mūsų ir klientų santykiai yra maksimaliai lankstūs, pilni tarpusavio supratimo ir kūrybos.

TIESIOGINIS RYŠYS SU KLIENTU

Kas man labiausiai patinka mūsų darbe, kad mes su klientais KALBAMĖS. Kalbamės ne tik emailais, bet ir žinutėmis, kartais susitinkame gyvai. Aš žinau, kiekvieno kliento stilių ir reikalavimus (dažniausiai), todėl labai svarbu palaikyti su jais ryšį. Todėl labai smagu dirbti su kitais verslais, nes tas ryšys dažniausiai būna ilgalaikis, išdirbtas, ir kuo toliau tuo geriau sekasi kartu dirbti nes viens kito supratimas yra geresnis.

GĖLIŲ ASORTIMENTAS GALI BŪTI PLATESNIS IR DAUG KITONIŠKESNIS

Šitai atradau ne iškart. Visgi steoreotipus, kas yra gėlės skynimui reikėjo išginti iš savo galvos. Geriausias pavyzdys turbūt – gėlės renginiams. Gėlės renginiams naudojamos max trims – keturioms dienoms nuo paruošimo iki šventės priklausomai kokio dydžio renginys. Tos gėlės nebūtinai turi būti standartinio aukščio, formos. Nestandartiškos gėlės užsienyje išmetamos, tačiau kai kuries floristams dizaineriams tai yra daugiau pliusas nei minusas. Be to, yra daugybę gėlių, kurių išsilaikymas vazoje yra daug trumpesnis ir jos atrodo įdomiai, fantastiškai. Standartiškai tokios gėlės užsienyje neauginamos, nes jos neatlaikytų transportacijos. Mes tuo tarpu tokias gėles galime auginti ir tiekti klientams, jei jie to pageidauja.

LAIKO TARPAS NUO NUSKYNIMO IKI KLIENTO YRA ŽYMIAI TRUMPESNIS

Užsienio dideliuose ūkiuose gėlių auginimas, apdorojimas vyksta masiškai todėl gėlės neretai būna be vandens ir vėliau ,,prikeliamos” konservantų dėja. Todėl jei užsienio ūkiuose apdorojimo ir logistikos laikas sumoje gali būti kelios dienos, tai mūsų ūkyje tai gali būti nepilna para. Mūsų ūkyje neretai gėlės skinamos iš vakaro, o sekantį rytą, jos jau yra prekyboje arba paruoštos renginiams. Taip pat gėlės dažniausiai yra apdorojamos iškart lauke, arba keliaujant į šaldytuvą ir kuo greičiau yra pamerkiamos.

DAUGIAU GĖLIŲ NEI LAPŲ KLIENTAMS

Gėlių šaldytuvą, žinoma, mes turime, be jo neįmanoma užtikrinti gėlių kokybės. Gėles privaloma prieš transportavimą išlaikyti bent 12-24h vandenyje vėsiai, todėl jame gėlės ir yra prigirdomos, kad kuo ilgiau laikytųsi vazoje. Kadangi gėlės girdomos vandenyje, gėlių lapai yra apdorojami maksimaliai, todėl mūsų klientams to apdorojimo tenka mažiau.

GĖLIŲ IŠMETIMO RODIKLIAI DAUG MAŽESNI

Nauji klientai, pradėję su mumis bendradarbiauti, kartais galvoja, kad mes turime sandėlį – šaldytuvą, kur bet kada galime nueiti ir pasirinkti gėlių. Gėlių šaldytuvą mes žinoma turime, bet jis reikalingas daugiau gėlių kokybei užtikrinti, nei ilgam saugojimui. Nuskintos gėlės belaukiančios klientų gali jų ir nesulaukti ir kokybė nuo to yra tik prastesnė. Todėl dirbdami tik pagal išankstinius užsakymus, taip užtikriname, kad gėlės bus parduotos ir jos bus šviežios. O užtikrindami pakankamą klientų ratą, mes taip užtikriname, kad gėlės nenužydės laukuose. Iš kitos pusės mūsų floristai, ypač dirbantys su renginiais taip pat neišmeta gėlių, nes jos atkeliauja šviežios o ne apvytusios ar supuvusios.

CO2 IŠMETIMAS YRA MAŽESNIS BET TAI MUMS KAINUOJA

Nenoriu vartoti žodžio ,,tvarus” nors užsienyje dažnai ta frazė yra vartojama panašiuose ūkiuose, bet Lietuvoje šiuo žodžiu dažnai yra spekuliuojama. Pavadinčiau tai bet kokio ūkio vertybe ir sąlyga. Jei ūkyje galime parinkti tokį gėlių asortimentą ir tokį darbo procesą, kuris bus mažiau žalingas aplinkai, kodėl gi to nepadarius? Taigi mūsų procese viskas atrodo taip:

 • Mes nenaudojame šildomų šiltnamių. Šildyti ,,orą” yra brangu visomis prasmėmis – brangu mums, brangu gamtai ir brangu klientui. Todėl stengiamės ieškoti augalų ir išnaudoti gamtos sąlygas taip, kad šildyti oro mums nereiktų.
 • Mes nepakuojame gėlių. Kadangi gėlės keliauja greitai ir dažnai ir vandenyje, jos nėra spaudžiamos ar guldomos, pakavimui nėra prasmės, išskyrus retais atvejais, kai tam tikros gėlės reikalauja įpakavimo išlaikant jų formą.
Jei tenka gėles pakuoti, pakuojame į panaudotas plastikines pakuotes, kurias atiduoda floristai arba į popierių
Gėlės pasirenguosios keliauti pas floristus

 • Mes netiekiame gėlių ilgais atstumais. Jei išpildome gėlių paklausą artimiausiose vietovėse, kodėl reiktų keliauti toliau? Tam reiktų auginti daugiau, samdyti daugiau darbuotojų ir pan. Todėl CO2 pėdsakas nuo to yra mažesnis.
 • Mūsų gėlių auginimo principai paremti organiškais metodais ir kartu su gamta. Ir jei prieš tai punktuose mes kaip mažiname savo sąnaudas, šitas punktas iškelia gėlių kainą. Nesakau, kad gėlių netręšiame, ar nepurškiame. Darome viską, kad gėlių kokybė būtų puiki, tačiau tai labiau darome metodais remiantis stebėjimu ir selektyviai. Nekokybiškos ar pažeistos gėlės lieka lauke, jomis džiaugiasi vabzdžiai ir paukščiai, ir mes, žinoma. Tačiau kartais gamta būna negailestinga, su savo klimato atšilimu, kas lemia radikalius nenuspėjamus orus. Nuostoliai būna didžiuliai ir bandyti apsisaugoti taip pat kainuoja (gėlių ramstymas, apsauga nuo šalnų ir pan.)

Jei norite su mumis bendradarbiauti kaip su gėlių tiekėjais, parašykite mums geliuupe@gmail.com

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt
0
  0
  Jūsų krepšelis
  Jūsų krepšelis tuščias
   Skaičiuoti pristatymo kainą
   geliu upe jurginai, dahlia ,dahlien, dahliaknollar