Top 5 naudingiausi jurginai mūsų ūkyje skynimui

Jurginai yra neatsiejama mūsų ūkio dalis ir tai yra pagrindinė gėlė skynimui, kurią auginame rugpjūčio ir rugsėjo žiedams. Kiekvienais metais pasodiname kelis tūkstančius jurginų, kurie džiugintų mūsų klientus, puošiančius renginius, dekoruojant stalus, kuriant kompozicijas. Jurginus auginame jau šešerius ir metus ir stengiamės išsigryninti jurginų veisles, kurios būtų labiausiai tinkamos skynimui, būtų produktyvios ir pakankamai gerai augintų šaknis, kad juos lengvai būtų galima išsaugoti sekančiam sezonui. Būtent tokie jurginai neša naudą o ne nuostolį mūsų ūkiui.

1. Cafe au Lait jurginai

Jei prekiaujate žiedais turguje, šio jurgino nesiūlau, tačiau jei dirbate su renginiais, norite nustebinti savo klientus, šis jurginas skirtas jums,

Šių jurginų populiarumą pastebėjau užsienyje, sekdama įvairius užsienio gėlių augintojus. Pamenu patį pirmąjį sezoną, pasisodinau NET dvidešimt šaknų ir galvojau, wow va čia tai turėsiu žiedų. Bet..toli gražu. Šių gražuolių žiedai užsienyje kainuodavo labai brangiai ir ne be reikalo. Žiedų grožis siekiantis lėkštės dydžio skersmenį koreliuoja su jų auginimo sudėtingumu. Per šiuos metus išsiaiškinome, kas geriausia šios veislės jurginams ir kaip užauginti juos nuostabius, didelius ir aukštus. Ir ne paslaptis tai yra – laistymas, neužmirkimas, daug azoto dirvoje.

Kalbant apie Cafe au Lait skynimui, tai nėra standartinis rutulinis jurginas, kuris gerai laikosi vazoje. Importuoti Cafe au Lait jurginai yra košmaras floristams ir neretai vysta vos ištraukus iš šaldytuvo. Tačiau lietuviški šios veislės jurginai laikosi pakankamai gerai, kad atlaikytų 3-5 dienas, kurios yra pakankamos atlaikyti renginį. Šie mūsų jurginai dalyvauja šventėse kiekvieną savaitę dideliais kiekiais ir mes retai kada gauname pastabų, kad jurginai vysta ar pan.

Negaliu paminėti Cafe au Lait jurginų ypatybės – tai galimybė keisti spalvą vėstant orams. Pirmus du metus visi mano Cafe au Lait jurginai pražįsdavo rausva spalva. Dėl to net kreipiausi į tiekėjus, ir raginau grąžinti pinigus. Tačiau kai atvėsdavo orai, iš rausvų atspalvių jis tapdavo gražiai smėliniu ir rausvo nė su žiburiu nerasi. Kiek teko domėtis, tokį jurgino elgesį lemia tos veislės genetika, kuri galbūt nėra stabili. Ir išties kartais net ant vieno kelmo galėjau rast ir rausvų ir smėlinių atspalvių.

Cafe au Lait jurginų populiarumas manau neblės tol, kol neblės pastelinių atspalvių mados renginiuose. Ir nors tai yra jurginas, kurį ne visada paprasta auginti, bet verta pabandyti.

2. White Aster jurginai

Nustebsite, kiek daug reiškmės turi šie maži kreminiai burbuliukai mūsų ūkyje. Tai buvo pirmieji jurginai, kurių šaknis dideliais kiekiais nusipirkau iš Olandijos, praktiškai aklai, pasiskaičius rekomendacijas internete. Augintojai kolekcionieriai komentuodavo, kad ką tu juose pamatei, kodėl tu juos augini, juk yra geresnių veislių. Tačiau, kartais paprastumas slypi genialume.

Per šiuos kelerius metus, jurginai ištvėrė daug orų, daug skirtingų žiemų, neretai turėjome daug nuostolių. Tačiau jurginai White Aster buvo nemirtingi ir augūs. Dalinau juos draugams ir žinau, kad tai būdavo vieninteliai jurginai, kurie išgyvendavo praktiškai VISKĄ.

Šiuos jurginus apibūdinčiau, kaip super gyvybingus ir produktyvius. Jie pražysta vieni pirmųjų ir šiltais orais juos užtikrintai galima skinti kas antrą dieną. Jie gražiai skleidžiasi vazoje (jei manote, kad jurginai nesiskleidžia vazoje, per mažai jų matėte ;), ir jie ilgai laikosi vandenyje. White Aster jurginai yra pritaikomi visur dėl savo mažo žiedo skersmens (6-8cm).

3. Ivanetti jurginai

Jei reiktų išrinkti produktyviausią ūkio jurginą tai būtų Ivanetti. Vidutinio dydžio idealios formos koriukas, kurį galima skinti kas antrą dieną. Ilgi ir tvirti stiebai leidžia lengvai ir greitai juos skinti. Šaknys neretai būna labai labai didelės. Ivanetti spalva iš tikrųjų yra labai įdomi, tamsiai raudonas atspalvis maišosi su fluorescentine violetine. Šie jurginai puikiai tinka proginėms puokštėms, kaip atsvara rausvai spalvai, dera ir prie raudonos.

4. Rūta jurginai

Šis jurginas man asmeniškai yra labai brangus. Gavau jį dovanų prieš šešerius metus iš vienos jurginų selekcininkės. Tai buvo jos jurginas, išvestas Lietuvoje. Pirmąjį savo sezoną daugelis jurginų supuvo, o šis išliko. Išliko ir ateinančiais metais, puikiai augino šaknis ir dabar mes jo turime itin daug.

Pamenu, kai šis jurginas pirmą kart pražydo pas mus laukuose. Tokios gražios avietinės spalvos dar nebuvau regėjusi, o įdomi žiedlapių struktūra rodė, kad tai nėra paprastas koriukas, tai dekoratyvinis jurginas.

Ir nors šio jurgino aukštis kartais gali būti apgaulingas bet dažnai skinant stiebai išaukštėja. Rūta žydi noriai, ir noriai bei greitai leidžia naujus stiebus, todėl jį galima skinti itin dažnai.

Dar viena šio jurgino savybė yra ta, kad atšalus orams, šio jurgino spalva įgauna oranžinės spalvos ir jis patampa rausvai persikiniu, išties gražus rudeniškas potėpis, itin tinkantis rudens kompozicijoms.

5. Jowey Linda jurginai

Ar minėjau, kad esu įsimylėjusi visus oranžinius atspalvius? Jowey Linda yra aukštaūgis žaidėjas mūsų gėlių laukuose. Žiedai yra didesni nei vidutiniai koriukai, gražiai žydi vazoje, netamsėja. Ilgi ir stiprūs stiebai parodo, kad tai skynimui skirtas jurginas. Nuostabiai gerai augina šaknis.

Ką dar įdomaus pastebėjome, kad šis jurginas pakankamai gerai atlaikė šalnas, tuo tarpu kai šalia esantys nušalo.

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt
0
  0
  Jūsų krepšelis
  Jūsų krepšelis tuščias
   Skaičiuoti pristatymo kainą
   Lietuvos gėlių augintojai