Top 5 gėlės, kurių nemanėte, kad galima džiovinti

Pernai metais dalyvavove Šiaulių universiteto botanikos sodo Žolinių šventėje ir rodėme, ką sudžiovinome. Pagal lankytojų komentarus juos tikrai nustebino kai kurios gėlės, o ir mes bandėme nustebinti save bandydami džiovinti naujus dalykus. Tačiau primenam, kad džiovinimas būtų sėkmingas, augalas turi sudžiūti greitai ir negauti saulės šviesos. Mes džioviname vasaros įkarštyje tamsioje palėpėje, kur temperatūra tikrai būna lyg geroje pirtyje. Toliau pateikiu sąrašą augalų, kurie tokiu metodu ir buvo sudžiovinti.

Džiovinti jurginai

Jurginų džiovinimą atradau bene prieš penkerius metus. Geriausiai džiūna apvalios formos jurginai, tiek patys mažiausi tiek vidutinio dydžio. Galima džiovinti ir dekoratyviuosius, kurie neturi tokios taisyklingos formos, bet rinktis ne pačius didžiausius. Kaktusiniai jurginai taip pat džiūna neblogai, tačiau vėlgi forma gaunasi ,,pasišiaušus”. Nieko tokio – kaip užpildas jie tinka puikiausiai, na o sudžiūvę kamuoliukai išties yra išraiškingi. Jurginų apimtis sudžiūvus labai sumažėja, tad norint turėti jų pakankamai reikia džiovinti nemažai.

Džiovinti bijūnai

Galbūt kai kam tai yra naujiena, gal būt ne, tačiau man tai buvo metų atradimas 🙂 kaip žinia, mes auginame virš 1000 bijūnų skynimui. Kartais kai kurie prasiskleidžia per greitai nei spėjame nuskinti, ir tokius bijūnus galima džiovinti. Sudžiūvę jie turi gan didelę formą, tad puikiai tinka kaip pagrindinė gėlė kompozicijose. Žmonės tikrai nustemba juos pamatę!

Džiovinti pentiniai

Tokių ryškių dar neesate matę! Pentiniai buvo bene labiausiai aptarinėjamos mūsų džiovintos gėlės. Kaip?? Kaip ir minėjau, greitas džiovinimas karštoj sausoj patalpoj daro stebuklus. Juos galima naudoti ir aukštose kompozicijose ir kaip konfeti sukarpius žiedelius atskirai. Pentinius auginame jau seniai ir įvairius. Auga jie noriai, tačiau gali sirgti miltlige bei būtina juos paremti nuo vėjo. Naujesnių veislių pentiniai gan trumpaamžiai, todėl būtina kas 3 metus atnaujinti krūmą jį išdalinant ir persodinant. Žydi du kartus per sezoną, jei pirmieji žiedai nuskinami, todėl žiedais galima džiaugtis ilgiau.

Džiovintos pipirnės

Na, galiu pasakyti, kad pipirnės auginimas yra naujiena, nekalbant apie jos džiovinimą. Taip, tai ta pati pipirnė, kurios daigus galima naudoti kaip užkandį, o leidus jai toliau augti, žydėti ir subrandinti sėklas, gaunasi štai toks vaizdas. Paprasta auginti – lengva gauti sėklų, greit dygsta, greit auga, svarbu paremti nuo vėjo. Šakos išties didelės, šakotos, daug medžiagos kurti grožį.

Džiovinti žydrūniai

Ne taip jau lengva turėti tos gražios švelniai violetinės spalvos džiovintų gėlių. Tam tikslui žydrūniai puikiai tarnauja, puikus užpildas. Minusas – gali byrėti, pliusas – maloniai kvepia ir išlaiko spalvą. Atskirus žiedelius galima naudoti muilo, papuošalų gamybai. Auginimas yra paprastas, sėti vasario – kovo mėnesiais, išsodinti kai žemė tinkama dirbti, pakantus minimalioms šalnoms, taip pat tinkamas ir gyvoms puokštėms.

O ką esate įdomays atradę Jūs gėlių džiovinime? Labai įdomu sužinoti.

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščias
      Skaičiuoti pristatymo kainą
      geliu upe jurginai, dahlia ,dahlien, dahliaknollar